W ciągu roku jest jeden wyjątkowy dzień, w trakcie którego docenia się dokonania polskich naukowców – 19 lutego obchodzimy Dzień Nauki Polskiej.

Został on ustanowiony cztery lata temu, a jego data nie jest przypadkowa – to dzień urodzin wybitnego polskiego astronoma, Mikołaja Kopernika.
Głównym celem dnia jest wspominanie dorobku polskich naukowców, ale także inspiracja do pójścia w ślady wybitnych badaczy. To w efekcie zaś ma wzmocnić zainteresowanie nauką.

Dziś warto pomyśleć także o naukowcach i innowatorach, którzy swoje badania przeprowadzają z dala od błysku fleszy. Niestety, wiele innowacyjnych rozwiązań w dalszym ciągu nie ujrzało światła dziennego, a spora ich część wylądowała w przysłowiowych szufladach.

Warto zatem wspierać promocję nowatorskich rozwiązań. To jeden z celów, które stawia przed sobą Centrum Inteligentnego Rozwoju. Popularyzujemy to, co warte rozgłosu. Działania te podejmujemy między innymi w trakcie Forum Inteligentnego Rozwoju, zrzeszającego wybitnych gości ze świata nauki, biznesu czy samorządu, ale także inwestorów. Ci chętnie wchodzą we współprace z pionierami z różnych dziedzin życia.

Promocja to również media. Publikacje w czasopismach i prasie branżowej, a także stawianie na nowoczesne kanały, takie jak podcast czy wideo podcast, pozwalają dotrzeć z badaniami lub rozwiązaniami już wdrożonymi w życie do szerokiego grona odbiorców. Skuteczna promocja to dziś niemalże gwarancja sukcesu, którego efektem może być wdrożenie rozwiązań, realnie zmieniających nasze codzienne życie na lepsze.