Jednym z kluczowych aspektów współczesnego nauczania jest zagadnienie powszechnej dwujęzyczności, wprowadzanej już na etapie wczesnoszkolnym. Globalizacja kultury i łatwość w nawiązywaniu kontaktów z osobami z najdalszych nawet zakątków świata, ograniczająca dzisiaj do skorzystania z jednego z dziesiątek komunikatorów internetowych powoduje, że jak nigdy wcześniej temat komunikacji powinna stać się jedną z priorytetowych kwestii.

Naprzeciw nauczycielom i promotorom powszechnej dwujęzyczności wychodzą organizatorzy Bilingual Future Forum – unikalnego na skalę globalną wydarzenia, skupiającego się na edukacji językowe i jej promocji na każdym szczeblu nauczania. Pierwsza edycja odbyła się 18 października w Uniejowie.

Jako główny organizator wydarzenia stworzyliśmy platformę dla środowisk, stawiających sobie za cel propagowanie dwujęzyczności: miejsce wymiany opinii, dzielenia się doświadczeniami i wzajemnej inspiracji. Dzięki wsparciu Yellow House School, partnera strategicznego wydarzenia, realizacja tego wydarzenia stała na najwyższym poziomie.

Pierwszą edycję Bilingual Future Forum odwiedziło ponad dwieście osób, w tym włodarze gmin i powiatów, naczelnicy wydziałów oświaty, dyrektorzy placówek oświatowych i pracownicy naukowi wydziałów lingwistycznych i filologicznych. W trakcie mieli okazję wysłuchać mówców na panelach dyskusyjnych poświęconych zagadnieniu dwujęzyczności, prelekcjach przygotowanych przez specjalistów z konkretnych pól wiedzy z kraju i zagranicy, a także wziąć udział w certyfikowanych warsztatach.

Zwieńczeniem wydarzenia była gala nagród, na której przyznano tytuły „Ambasadora Dwujęzyczności”, stworzonego z myślą o osobach, które dbają nie tylko o to, by idea dwujęzyczności istniała w coraz szerszym gronie, ale każdego dnia stawała się rzeczywistością.

Pierwsza edycja Bilingual Future Forum okazała się wielkim sukcesem. Jak wyglądało samo wydarzenie? Przekonać można się o tym, oglądając materiał, przygotowany w Uniejowie.

Dziękujemy, że byliście z nami!