Gala nagród FIR 2024 coraz bliżej! Marcin Prokop poprowadzi wydarzenie!

Gala rozdania nagród Forum Inteligentnego Rozwoju 2024 zbliża się wielkimi krokami. Oficjalnie wiemy już, kto ją poprowadzi. Gospodarzem najważniejszego wydarzenia gospodarczo-technologicznego w tym roku będzie Marcin Prokop, dziennikarz, laureat nagrody Wiktor w kategorii Osobowość Medialna. Będzie prowadzącym galę kongresu już po raz trzeci.

Najważniejszy Kongres Projektów Przyszłości w Polsce już za moment. Dziesiąta edycja FIR 2024 odbędzie się w 21-22 listopada. Najbardziej prestiżowe statuetki polskiego rynku gospodarczo-technologicznego zostaną rozdane w Uniejowie, tak jak w latach ubiegłych.

Sprawdź dostępne pakiety >

Gospodarz najważniejszego kongresu: FIR 2024

Na scenie zobaczymy Marcina Prokopa, który ma bardzo dużą zawodową praktykę, zdobywaną zarówno w charakterze osoby zarządzającej (był m.in. redaktorem naczelnym „Machiny“, „Filmu“ i „Przekroju“), piszącej (dziennikarz prasowy w wielu tytułach), działającej w radiu, jak i prowadzącej liczne programy telewizyjne o bardzo różnym charakterze.

Jest również autorem kilku bestsellerowych książek, których łączny nakład to ponad 400 tys. egz. (m.in. „Bóg, kasa i rock’n’roll“ oraz „Jego wysokość Longin“). Dużym wydarzeniem było również wydanie w 2022 r. jedynej, autoryzowanej biografii Jana Borysewicza „Mniej obcy”, która przez kilka tygodni utrzymywała się na szczycie bestsellerów EMPIKu.

Marcin to jeden z najbardziej cenionych i rozchwytywanych polskich konferansjerów, mający
na koncie kilkaset poprowadzonych eventów dla największych międzynarodowych firm, w tym branżowe konferencje i kongresy, eleganckie gale, festiwale tematyczne, masowe koncerty i wiele innych.
Został też zwycięzcą w rankingu najlepszych konferansjerów w Polsce wg. miesięcznika Press, nr 9-10/2017.

Podróż przez świat nowych technologii

Prywatnie Marcin jest pasjonatem nowych technologii – sztucznej inteligencji, wirtualnej rzeczywistości, pojazdów autonomicznych, industry 4.0 oraz innych zagadnień, kształtujących nasze życie w najbliższej przyszłości. Potrafi o tym opowiadać kompetentnie i zajmująco, umieszczając fachową wiedzę w kontekście zagadnień bliskich każdemu – pracy, rozrywki, samorozwoju, zachodzących zmian społecznych.

Jest m.in. współtwórcą filmów dokumentalnych o tej tematyce, zrealizowanych dla TVN – m.in. Człowiek przyszłości, w którym jego rozmówcami są jedni z najwybitniejszych naukowców na świecie, profesorowie Harvardu i Massachusets Institute of Technology oraz Klonowanie. Sposób na nieśmiertelność., nakręconego w Korei Południowej i ukazującego możliwości współczesnej medycyny oraz genetyki.

Power Speech Marcina Prokopa

Podczas 10. FIR Marcin Prokop wygłosi power speech pt.: „Na wesoło, zamiast stand-upu„. Będzie to punkt programu, na który już teraz czeka wielu z Was! Pełna humoru i anegdot opowieść o kulisach 25-letniej pracy w telewizji i na scenie, podczas której publiczność nie tylko zostaje wprawiona w doskonały nastrój, ale również zmuszona do refleksji, bo z każdej, nawet najbardziej zabawnej i absurdalnej historii, wynika jakaś nauka oraz wnioski. Czego można nauczyć się, np. dzięki nagle pękającym na wizji spodniom, uczestnikowi programu o bardzo nietypowym talencie, pomyleniu profesora antropologii z jasnowidzem i wielu innym, niecodziennym zdarzeniom?

Zapraszamy do uczestnictwa w Forum. 
Zarejestruj się już teraz >